Kłobuck

Placówka Terenowa KRUS w Kłobucku ogranicza bezpośrednie wizyty

Obecnie w KRUS można załatwić wiele spraw drogą telefoniczną bądź korzystając z internetu. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Placówka Terenowa KRUS w Kłobucku ogranicza bezpośrednie wizyty

URZĘDY. Od 5 października, w związku z epidemią koronawirusa oraz umieszczeniem powiatu kłobuckiego w strefie czerwonej jesteśmy zmuszeni ograniczyć kontakt pracowników Placówki Terenowej KRUS w Kłobucku z osobami z zewnątrz do niezbędnego minimum – informuje kłobucki oddział KRUS

– Dlatego aż do odwołania ograniczamy możliwość bezpośrednich wizyt w PT w Kłobucku. Nie oznacza to ograniczenia naszej pracy. Apelujemy i zachęcamy do zapoznania się z istniejącymi możliwościami załatwienia swojej sprawy inną drogą niż kontakt osobisty – dodaje urząd.
Obecnie w KRUS można załatwić wiele spraw drogą telefoniczną bądź korzystając z internetu. Na stronie instytucji można znaleźć wiele gotowych porad oraz wniosków, formularzy i dokumentów, które pobrane, a następnie wypełnione w domu można odesłać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną – bez narażenia się na kontakt z wirusem.
Przed budynkiem PT w Kłobucku umieszczona jest także wrzutnia, w której można umieszczać wnioski i dokumenty.
Formularze wniosków można pobrać ze strony internetowej KRUS. Znajdują się one w zakładce „Niezbędnik”, a następnie „Formularze i wnioski oraz świadczenia”.
Podobnie w kwestii ubezpieczeń społecznych – niezbędne formularze można znaleźć na stronie KRUS. W przypadku wątpliwości KRUS radzi, aby wypełniać je po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, a następnie przesłać pocztą tradycyjną (OR KRUS w Częstochowie, ul. Korczaka 5, 42-200 Częstochowa) lub e-mailem na adres czestochowa@krus.gov.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel.: 343109111. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024