Powiat

Kupili generatory ozonu dla szkół

Urządzenia pomogą w odkażaniu pomieszczeń w szkołach.
Kupili generatory ozonu dla szkół

ZDROWIE. W związku z dużym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, także w powiecie kłobuckim, nasze starostwo powiatowe zakupiło generatory ozonu dla czterech szkół ponadpodstawowych – informuje starosta Henryk Kiepura

Mowa o czterech szkołach – bo chodzi o placówki, dla których organem prowadzącym jest władza powiatowa. To trzy zespoły szkół w Kłobucku – na Zagórzu, przy 3 Maja i przy Skorupki – oraz Zespół Szkół w Krzepicach. Generatory ozonu mają pomóc w zapewnianiu bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i pracowników szkół – i pomóc chronić ich przed zakażeniem wirusem mogącym wywołać chorobę COVID-19.
Na czym polega ochrona przy pomocy ozonatorów? Urządzenia tego rodzaju używane są do odkażania pomieszczeń. Korzysta się tu z bakteriobójczych i antyseptycznych właściwości ozonu, czyli alotropowej odmiany tlenu. Ozonowanie stosuje się też na przykład od dawna do uzdatniania wody. Odkażanie pomieszczeń przy jego pomocy w związku z zagrożeniem koronawirusem zdaje się obecnie „schodzić pod strzechy”. Choć już wcześniej urządzenia tego typu można było dostać i użytkować na własne potrzeby. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024