Kłobuck

Rozdadzą dotacje na piece

Realizowana będzie kolejna część wymiany źródeł ciepła u mieszkańców gminy – z dotacjami w ramach gminy.
Rozdadzą dotacje na piece

EKOLOGIA. Miasto ogłosiło listę wniosków, które uzyskały dofinansowanie i listę uzupełniającą dla dotacji do modernizacji systemów grzewczych. Jest to nabór uzupełniający w realizowanym w gminie Kłobuck projekcie modernizacji systemów grzewczych – co jest podstawowym działaniem dla poprawy jakości powietrza w mieście i gminie

W trybie naboru uzupełniającego wyłoniono listę wniosków, które uzyskają dofinansowanie do inwestycji i które znalazły się na rezerwowej liście uzupełniającej. Chodzi tu o realizowany już projekt i o zadania związane z ochroną powietrza – a w sensie praktycznym o prywatne inwestycje mieszkańców, osób fizycznych, polegające na modernizacji systemów grzewczych w prywatnych budynkach i lokalach na terenie gminy Kłobuck. Lista wniosków z dofinansowaniem liczy 20 pozycji, lista rezerwowa, oczekująca na dofinansowanie, ma ich dodatkowe 5. Oczywiście obecne zasady ochrony danych osobowych nie pozwalają na wskazanie imiennie, kto dotację otrzymał. Podaje się jedynie numery złożonych wniosków. Informacje te miasto udostępnia na swej oficjalnej stronie.
Samo znalezienie się wniosku na liście nie jest równoznaczne z otrzymaniem pieniędzy, bo do tego potrzeba jeszcze formalności w postaci zawarcia umowy o udzieleniu dotacji celowej. Umowę taką wnioskodawca zawiera z gminą. Nie ma tu obawy, że ktoś przegapi fakt, że jego wniosek znalazł się na liście tych, które wskazano do dotowania. Magistrat z przyszłymi beneficjentami skontaktuje się w tej sprawie indywidualnie.
Ustalono też w ubiegłym tygodniu listę firm, które wykonają roboty instalacyjne w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Kłobuck”. Spośród sześciu wskazanych przedsiębiorców połowa jest z Kłobucka, reszta z powiatu i regionu. I te informacje szczegółowo udostępnia magistrat – także online. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024