Zbory

Remiza do docieplenia

Realizacja projektu polega na przeprowadzeniu termomodernizacji i wyposażenia remizy w OZE jako budynku użyteczności publicznej. ARCH.
Remiza do docieplenia

REMONT. roku ma potrwać zaplanowana termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zborach. Obiekt będzie miał też zamontowane odnawialne źródła energii

Gmina Popów mogła się zabrać za to zadanie głównie dzięki temu, że skorzystała ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Chodzi o pulę pieniędzy na efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii dla infrastruktury publicznej. Dofinansowania jest tu dość sporo, bo przy łącznej wartości zadania 385 tysięcy złotych stanowi ono aż 300 tysięcy. Jak informuje urząd gminy, realizacja tego projektu polega na przeprowadzeniu termomodernizacji i wyposażenia remizy w OZE jako budynku użyteczności publicznej. Realizacja nastąpi w formule „zaprojektuj i wybuduj”. To znaczy wykonawca bierze tu na siebie zarówno opracowanie szczegółowego projektu (według wytycznych gminy) i samo wykonanie robót termomodernizacyjnych. Te, jak wspomnieliśmy, mają potrwać około roku, do końca września 2021. We wrześniu wójt Jan Kowalik podpisał już stosowne umowy dotyczące tej inwestycji na jej obecnym etapie. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbory

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zbory

Remiza zmieni oblicze

Jarosław Jędrysiak2 maja 2021

Coś nie tak z nową drogą?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2020

Stracił prawko na nowej drodze

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2020

Policja poszukuje świadków

Redakcja24 września 2016

Motorowerzysta poniósł śmierć

Redakcja27 sierpnia 2016