Zbory

Remiza zmieni oblicze

Te zdjęcia wkrótce będą mieć wartość historyczną, bo po termomodernizacji i montażu fotowoltaiki remiza w Zborach widocznie się zmieni. UG POPÓW
Remiza zmieni oblicze

INWESTYCJA. W ubiegłym tygodniu formalnie udostępniono remizę w Zborach firmie, która zajmie się jej termomodernizacją

Mający już swoje lata budynek wyglądał obecnie – podobnie zresztą jak inne remizy sprzed lat – na zabytek z minionej epoki. Przy okazji termomodernizacji, która tu zostanie zrealizowana, powinno się to istotnie zmienić.
Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca uzyskał już decyzję o pozwoleniu na budowę i po przekazaniu placu budowy – przystępuje do wykonywania robót budowlanych. Będą tu podjęte typowe zadania termomodernizacyjne, jak docieplenie przegród, wymiana stolarki, modernizacja instalacji c.o. i ciepłej wody. Dodatkowo obiekt uzyska instalację fotowoltaiczną.
Zadanie nie jest tanie, bo na kwotę aż 385 tysięcy złotych. Ale gmina wyda ze swojej szkatuły tylko tę końcówkę, bo z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 uzyskała 300 tysięcy złotych dotacji. Termomodernizacja ma być ukończona do ostatniego dnia września. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbory

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zbory

Remiza do docieplenia

Jarosław Jędrysiak21 października 2020

Coś nie tak z nową drogą?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2020

Stracił prawko na nowej drodze

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2020

Policja poszukuje świadków

Redakcja24 września 2016

Motorowerzysta poniósł śmierć

Redakcja27 sierpnia 2016