Kłobuck

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

UM Kłobuck
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy.
11 listopada 2020 roku będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne, w tym roku zapraszamy do celebracji święta głównie w formie online.
Jedną z propozycji jest przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Punktualnie o godz. 12.00 w większych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania. 
@Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku nagrał wyjątkowe słuchowisko, do którego oglądania zapraszamy w dniu 11 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych ośrodka. Dodatkowo zostanie opublikowany specjalny film z poprzednich wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 11 listopada.
W tym dniu oddając hołd bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości, w imieniu mieszkańców, kwiaty w miejscach pamięci narodowej złożą przedstawiciele władz gminy.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dostosowując się do obostrzeń sanitarnych świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach. Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu.
#niepodlegla #niepodległadohymnu #11listopada #świętoniepodległości

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024