Kłobuck

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

UM Kłobuck
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy.
11 listopada 2020 roku będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne, w tym roku zapraszamy do celebracji święta głównie w formie online.
Jedną z propozycji jest przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, w ramach której każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Punktualnie o godz. 12.00 w większych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i przyłączyć się do wspólnego śpiewania. 
@Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku nagrał wyjątkowe słuchowisko, do którego oglądania zapraszamy w dniu 11 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych ośrodka. Dodatkowo zostanie opublikowany specjalny film z poprzednich wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 11 listopada.
W tym dniu oddając hołd bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości, w imieniu mieszkańców, kwiaty w miejscach pamięci narodowej złożą przedstawiciele władz gminy.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dostosowując się do obostrzeń sanitarnych świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach. Narodowe Święto Niepodległości można uczcić także bez wychodzenia z domu.
#niepodlegla #niepodległadohymnu #11listopada #świętoniepodległości

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024