Powiat

Pulsoksymetry pomogą mieszkańcom

Tak wygląda urządzenie, które może wykryć spadek wysycenia krwi tlenem. Ten niebezpieczny stan może wystąpić u chorych na COVID-19.
Pulsoksymetry pomogą mieszkańcom

ZDROWIE. Starostwo Powiatowe w Kłobucku zakupiło 200 sztuk pulsoksymetrów i pierwszą ich serię przekazało do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Co to za urządzenia i w jaki sposób mogą pomóc w sytuacji zagrożenia koronawirusem?

Pulsoksymetry używane są od dawna przez osoby, które potrzebują pomiarów wysycenia krwi tlenem ze względu na choroby przewlekłe (jak np. astma, obturacyjna choroba płuc). Pomiary takie powinny wskazywać poziom saturacji tlenem w granicach 95-99 procent. Gdy spadają poniżej tego przedziału, jest to powód do wszczęcia alarmu. Podobnie funkcja pomiarowa pulsoksymetru może się przydać w przypadku zagrożeń dla chorego, które powoduje COVID-19. Osoby, które są zakażone, też są narażone na spadek poziomu tlenu we krwi, a pulsoksymetr jest po prostu w stanie wykryć taką sytuację i pozwolić na reakcję. Dlatego niedawno głośno się zrobiło o tych urządzeniach, dlatego też zdecydowano się na ich zakup na potrzeby mieszkańców powiatu.
– Zakup sfinansowano ze środków Powiatu Kłobuckiego oraz dobrowolnych wpłat radnych Rady Powiatu Kłobuckiego. Sprzęt zakupiony przez Starostwo Powiatowe trafił do Zespołu Opieki Zdrowotnej, aby jak najszybciej był udostępniony pacjentom – informuje Starosta Henryk Kiepura. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024