Kłobuck

Boisko się opóźnia

Burmistrz zaznacza, że miasto wzięło pod uwagę koronawirusowe problemy firmy i wydłużyło termin wykonania boiska aż o 6 tygodni. Jego niedotrzymanie rodzi konsekwencje finansowe dla wykonawcy – zgodnie z umową.
Boisko się opóźnia

INWESTYCJE. Choć zdecydowano o przedłużeniu terminu ukończenia boiska piłkarskiego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku do 11 listopada, roboty nie zakończyły się nawet jeszcze w kolejnych dniach. Co się stało i jak na to zareaguje ratusz?

Kłopoty zaczęły się – jak wcześniej już pisaliśmy – od koronawirusa. Jak wczesną jesienią informował burmistrz Jerzy Zakrzewski, firma realizująca inwestycję miała trudności kadrowe wynikające z obowiązków kwarantannowych związanych z epidemią COVID-19. Pojawiły się wówczas wnioski o to, by termin oddania inwestycji wydłużyć. O sytuacji informowana była rada miejska. Uwzględniając okoliczności i konsultując się z prawnikami, ratusz podjął decyzję o wydłużeniu terminu wykonania boiska o sześć tygodni. Termin ten upłynął jednak 11 listopada. A boisko jeszcze w tym tygodniu nie było ukończone. Co dalej? Jakie kroki podejmie ratusz? I co z samym boiskiem?
Burmistrz Jerzy Zakrzewski w odpowiedzi na te pytania zwraca uwagę, że przede wszystkim termin oddania gotowego boiska określa umowa, a niedotrzymanie tego terminu powoduje rozpoczęcie naliczania kar umownych dla wykonawcy. Co do kłopotów z koronawirusem, burmistrz zaznacza, że miasto wzięło je już pod uwagę.
– Wydłużyliśmy termin wykonania umowy o sześć tygodni, co wydaje mi się jest okresem wystarczającym, jeśli wziąć pod uwagę okres kwarantanny dla pracowników. Teraz, do momentu złożenia nam informacji o gotowości oddania ukończonego obiektu, naliczamy kary umowne za przekroczenie terminu przedłużonego firmie do 11 listopada. Na boisku pozostało już niewiele do dokończenia, ale jednak pozostało i termin nie został dotrzymany – mówi nam burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Dostajemy też informację, że firma oczekiwała dłuższego nieco, 8-tygodniowego wydłużenia terminu umowy, jednak w magistracie uznano, że wobec dwutygodniowego okresu kwarantanny problem z chorującymi pracownikami można było rozwiązać szybciej – stąd decyzja o wydłużeniu terminu o 6 tygodni. Warto dodać, że termin realizacji inwestycji jest ustalany już na etapie przetargu. Tu uwzględniono więc już sytuację nadzwyczajną, wyznaczając nowy – na pierwszą połowę listopada.
W obecnej sytuacji magistrat nie ma informacji, do kiedy potrwa budowa, choć stan jej zaawansowania wskazuje, że ma się ku końcowi. We wrześniu burmistrz wspominał, że jest idea rozegrania jeszcze w tym roku meczu na otwarcie nowego boiska. Terminy się powydłużały, warunki covidowe też nie są zbyt korzystne, ale… kto wie? Tak czy inaczej kłobuckim piłkarzom to boisko na pewno jest potrzebne i oby, gdy już będzie gotowe, było świadkiem przede wszystkim zwycięstw. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024