Miedźno

Jakie inwestycje planują?

Wójt nie kryje, że spory rozmach inwestycyjny wymaga zaciągania kredytów. W projekcie budżetu uwzględniono zadania z większej liczby miejscowości. To też ma znaczenie.
Jakie inwestycje planują?

INWESTYCJE. Mamy czas, w którym gminy zajmują się przygotowaniem budżetu na rok następny. W Miedźnie główne założenia projektu podano do publicznej wiadomości. Przede wszystkim warto spojrzeć na planowane inwestycje

Trzysta piętnaście tysięcy złotych przeznaczone będzie na 30 zadań z funduszu sołeckiego. Z większych zadań, które realizować będzie gmina, przede wszystkim warto wymienić termomodernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej. Pisaliśmy już kilka razy o tej inwestycji. W projekcie uwzględniono także przebudowę dróg gminnych w Ostrowach nad Okszą, rewitalizację placu rekreacyjnego w Borowej, budowę oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (na tych zasadach oświetlenie docelowo powstanie w całej gminie). Nadto planuje się rozbudowę oczyszczalni ścieków, dostosowanie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Miedźnie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz kompleksowy remont budynku komunalnego w Izbiskach. O ostatecznym kształcie budżetu będzie mogła zdecydować rada gminy.
– Przyszłoroczny budżet uwzględnia inwestycje w każdym z sołectw gminy. Priorytetem jest przede wszystkim budowa dróg – podkreśla Piotr Derejczyk.
Spore zadanie drogowe w Miedźnie, rozpisane aż do 2022 roku, to w sumie 9,7 miliona. Drogi w Ostrowach to 3 miliony. W Mokrej tym razem głównie kosztować będzie gmach szkoły. Projekt budżetu zawiera istotny deficyt: 6,8 miliona.
– To wynik naszej inwestycyjnej aktywności. Inwestycji jest dużo i w naturalny sposób ich realizacja wymusza na nas, jako inwestorze, wspomaganie się kredytami. Pieniądze te przeznaczamy na poprawę ogólnodostępnej infrastruktury – uzasadnia wójt.
– Na koniec przyszłego roku zaplanowaliśmy zadłużenie na poziomie około 12 mln zł – dodaje.
Zdaniem wójta taki poziom zadłużenia jest bezpieczny dla finansów gminy (biorąc pod uwagę dochody). (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Wielki sukces orkiestry z Miedźna

Jarosław Jędrysiak7 lipca 2024

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023