Wręczyca Wielka

Nielegalny hazard w Wręczycy

Policja znalazła nielegalne maszyny. Teraz będą wyciągane surowe konsekwencje.
Nielegalny hazard w Wręczycy

POLICJA. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz

Najpierw policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, że w jednym z lokali we Wręczycy Wielkiej udostępniane są automaty do gier hazardowych. Urządzenia takie dziś mogą działać tylko na podstawie koncesji. Tu było inaczej.
– Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której nie posiadał właściciel. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej – wyjaśnia mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Czasy powszechnie spotykanych automatów do gier minęły ponad 3 lata temu. Wprowadzono wówczas obowiązek posiadania koncesji. Liczba tych urządzeń od razu spadła. Jeśli gdzieś działają bez wymaganych papierów, to są nielegalne.
– Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie – uzupełnia rzeczniczka policji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023