Hutka

Autostradą przez Hutkę?

Mieszkańcy często zgłaszają przez mapę zagrożeń przypadki zbyt szybkiej jazdy w Hutce. To powoduje, że drogówka pojawia się tam częściej. Mniej zdyscyplinowani kierowcy powinni choć to wziąć pod uwagę.
Autostradą przez Hutkę?

POLICJA. Kierowcy renaulta coś się pomyliło. Jechał przez teren zabudowany, ale z prędkością niemal jak na autostradzie. Nie, przez Hutkę nie biegnie wcale droga tej kategorii. Trzeba jechać pięćdziesiątką

W niedzielę po południu na ulicy Długiej w Hutce policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. Auto, które prowadził, w terenie zabudowanym poruszało się aż o 64 kilometry za szybko. To prawda, że droga tu prosta, dobra, zabudowa może nie aż tak gęsta – i pewnie znalazłby się niejeden kierowca, który jedzie tędy nieco szybciej niż przepisowe 50 na godzinę. Zresztą mieszkańcy to od dawna zauważają i zgłaszają problem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W efekcie policjanci weryfikują takie zgłoszenia i łapią piratów. Czasem też takich kierowców, którzy pędzą przez Hutkę jak po autostradzie. Czyli nie tyle trochę za szybko, ale, jak to się mówi, bez opamiętania. Jak w ostatnią niedzielę. 114 na godzinę to nie jest prędkość na wiejską drogę.
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, mieszkaniec gminy Przystajń, otrzymał 400-złotowy mandat karny. Dostał też punkty karne. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to, według policyjnych statystyk, jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hutka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Hutka

Powiatowa Olimpiada Specjalna „Spełniamy marzenia”

Jarosław Jędrysiak6 października 2021

Nowe sale w ośrodku w Hutce

Jarosław Jędrysiak3 września 2017

Pijany wjechał w płot i mostek

Redakcja31 lipca 2016