Przystajń, Bór Zajaciński

Dostali 1,2 miliona na ujęcie i wodociąg

Wójt zapowiada wykorzystanie środków z rządowego programu na poprawę dostępności wody wodociągowej dla mieszkańców w południowej części gminy
Dostali 1,2 miliona na ujęcie i wodociąg

INWESTYCJA. Gmina Przystajń skorzysta ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki nim doprowadzi do poprawy zaopatrzenia w wodę pitną mieszkańców południowej części gminy

Poprawa zaopatrzenia w wodę sporej części gminy polegać tu będzie na rozbudowie istniejącego ujęcia wody w Borze Zajacińskim, gdzie powstanie zbiornik retencyjny, a dodatkowo będą też odpowiednie pompy i instalacje, nowe sterowanie i odstojnik. Dzięki poprawie w zakresie pozyskiwania wody z ujęcia możliwe będzie budowanie odcinków wodociągu w kierunku Kamińska i wykonanie stacji, która będzie na już istniejącej sieci podnosić ciśnienie wody. Środki, które gmina otrzymała, będą wykorzystywane na realizację inwestycji w latach 2021- 2022.
– Chcę także przypomnieć, że wcześniej gmina otrzymała już kwotę z wyżej wymienionego funduszu w wysokości 815 tysięcy złotych. Przeznaczono ją na wkład własny na budowę dróg gminnych w Kuźnicy Starej i Borze Zajacińskim – dopowiada wójt Henryk Mach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń, Bór Zajaciński

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń, Bór Zajaciński

Poprawią dostępność wody

Jarosław Jędrysiak28 grudnia 2023

Dostaną na szkoły

Jarosław Jędrysiak14 września 2017