Region

Poseł Gawron w obronie papieża

Jako Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec karygodnych, skandalicznych i fałszywych oskarżeń wobec św. Jana Pawła II – czytamy w stanowisku przekazanym przez posła Andrzeja Gawrona.
Poseł Gawron w obronie papieża

KONTROWERSJE. Trwa dyskusja nad tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w kościele katolickim i jakie działania podejmował. Stanowisko w tej sprawie zajął Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, którego członkiem jest poseł Andrzej Gawron

– Jako Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec karygodnych, skandalicznych i fałszywych oskarżeń wobec św. Jana Pawła II. Środowiska lewicowe i liberalne, przy pomocy machiny propagandowej, nieustannie od lat podkopywały autorytet Kościoła i samego św. Jana Pawła II. Obecnie przypuściły frontalny atak na największego z Rodu Polaków, naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II – przypisując mu tolerowanie czy wręcz współudział w tuszowaniu pedofilii wśród księży w Kościele katolickim – czytamy w stanowisku przekazanym przez posła Andrzeja Gawrona.
W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje, że Karol Wojtyła mógł wiedzieć o przypadkach pedofilii w kościele katolickim i nic z tym nie zrobił.
– Fakty są zgoła odmienne, ale w tym ataku nie chodzi przecież o fakty i prawdę, chodzi o zaprowadzenie na gruzach kościoła i naszych wartości narodowych i chrześcijańskich innego porządku wyzutego z wszelkich wartości.
Pragniemy przypomnieć, że to właśnie Papież Jan Paweł II był największym obrońcą moralności we wszystkich aspektach życia rodzinnego, społecznego, politycznego, również w Kościele – twierdzą jednak parlamentarzyści wchodzący w skład zespołu. – Papież był wielkim piewcą wolności, ale wolności, która rodzi się z prawdy i potem wiąże się ze zobowiązaniami – wolności danej i zadanej. To on uczył nas cywilizacji miłości i życia w prawdzie, która wyzwala człowieka i czyni go w pełni wolnym. To on przeprowadził nas przez „morze czerwone’” do wolnej Ojczyzny. To również Ojcu Świętemu zawdzięczamy naszą wolność, którą codziennie wypełniamy treścią – podkreślają autorzy stanowiska. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024