Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Wyprawka czytelnicza do wzięcia

W bibliotekach nie tylko nowości na półkach. Jest też specjalny bonus dla najmłodszych czytelników.
Wyprawka czytelnicza do wzięcia

CZYTELNICTWO. Biblioteka Publiczna w Miedźnie, dzięki udziałowi w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, może promować czytelnictwo wśród dzieci w wieku przedszkolnym poprzez wręczanie najmłodszym specjalnych wyprawek czytelniczych. Jak taką dostać?

Zacznijmy od tego, co jest do wzięcia. Taka wyprawka czytelnicza dla malucha to książka dostosowana pod względem treści i formy do wieku małego czytelnika, a dodatkowo to też zakładka do książki i karta do zbierania naklejek. Bo potem za każde kolejne odwiedziny w bibliotece otrzyma się jedną naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – specjalny czytelniczy dyplom. W zestawie jest też coś dla rodziców. To broszura, która informuje o kampanii i przypomina argumenty wspierające przekonanie, jak ważne jest zainteresowanie dziecka czytaniem.
Kto może dostać wyprawkę? Każdy mieszkaniec w wieku przedszkolnym, który odwiedzi bibliotekę – niezależnie od tego, czy już korzystał z jej księgozbioru, czy jeszcze nie. Zresztą o szczegóły warto podpytać w bibliotece. W Miedźnie lub w filii w Ostrowach, bo obie uczestniczą w kampanii promowania czytelnictwa wśród najmłodszych.
Najbliższą bibliotekę warto też odwiedzić, bo są informacje, że jest do wypożyczenia sporo świeżo zakupionych książek. Można też sprawdzić konkretne tytuły na stronie www.miedzno-gok.sowwwa.pl – jeszcze przed wyjściem z domu. Warto też wiedzieć, że mimo reżimu sanitarnego tutejsze biblioteki są czynne. Dba się po prostu o przestrzeganie niezbędnych dziś zasad bezpieczeństwa. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Wiadomo, kto zrobi chodniki

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2023

Biblioteki ostrożnie czynne

Jarosław Jędrysiak21 maja 2020

Co przy przebudowie dróg wojewódzkich?

Redakcja26 stycznia 2016