Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Wiadomo, kto zrobi chodniki

ARCH.
Wiadomo, kto zrobi chodniki

Zakończyła się procedura wyboru wykonawców chodników przy drogach na terenie gminy Miedźno. Gdzie mieszkańcy mogą się spodziewać nowych odcinków chodnika?

W Ostrowach nad Okszą powstanie odcinek chodnika przy ulicy Ogrodowej – do ulicy Kleśnianej. Wybuduje go firma z Kłobucka. Wartość zamówienia przekracza tu 250 tysięcy złotych. Natomiast w Miedźnie ciąg pieszy powstanie przy ulicy Władysława Jagiełły – na odcinku do ulicy Bolesława Prusa. W tym wypadku realizatorem prac będzie firma z Poczesnej. A wartość zadania zbliża się do 1,4 miliona złotych.
W sumie powstanie całkiem sporo chodników, bo aż około 2,2 kilometra. Gmina ma tu możliwość wsparcia się dofinansowaniem w wysokości ponad 1,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przeznaczonego na wsparcie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na drogach lokalnych. Dzięki dofinansowaniu z lokalnego budżetu pozostanie więc do dołożenia tylko niewielki odsetek wartości tych inwestycji.
Miejscowy urząd gminy zapowiada, że poprawa bezpieczeństwa na lokalnych drogach będzie pierwszym z nowych projektów inwestycyjnych realizowanych w nowym roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Ostrowy nad Okszą

Wyprawka czytelnicza do wzięcia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2020

Biblioteki ostrożnie czynne

Jarosław Jędrysiak21 maja 2020

Co przy przebudowie dróg wojewódzkich?

Redakcja26 stycznia 2016