Kłobuck

Kłobucki szpital w programie szczepień

Zaczną szczepić także u nas.
Kłobucki szpital w programie szczepień

ZDROWIE. Szpitale węzłowe to takie, w których będą się odbywać szczepienia pracowników ochrony zdrowia, w tym lekarzy. To pierwsza grupa przewidziana do szczepień przeciw SARS-CoV-2. Kłobucki szpital jest na tej liście

Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku został szpitalem węzłowym i w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi będzie posiadał punkt szczepień dla personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek. Warto podkreślić, że szczepieni będą pracownicy nie tylko ZOZ, ale i inni medycy – bo to charakteryzuje szpitale węzłowe. Statusu tego nie mają placówki, które zdecydowały się zaszczepić tylko własnych pracowników.
W Polsce takich szpitali węzłowych jest 510, w naszym województwie 59. W tym u nas. W ostatnich dniach zbierano dane dotyczące osób, które będą szczepione tutaj.
Jak informuje ZOZ, w tak zwanym „etapie 0” ze szczepień przeciw COVID-19 będą mogli skorzystać tutaj pracownicy sektora ochrony zdrowia, także ci, którzy wykonują praktykę indywidualną, dodatkowo także pracownicy domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Nabór na szczepienia dla tych osób trwa do 28 grudnia. Należy zgłaszać się do ZOZ-u. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024