Kłobuck

W szpitalu łatwiej podadzą tlen

Instalacja do podawania tlenu nie wygląda może atrakcyjnie, ale może być kluczowo ważna dla ratowania życia pacjentów.
W szpitalu łatwiej podadzą tlen

ZDROWIE. W leczeniu COVID-19, jak wiadomo, korzysta się z podawania pacjentom tlenu. Szpital w Kłobucku zyska wkrótce dostosowaną do tego instalację

Warunki hospitalizacji osób chorych po zakażeniu koronawirusem istotnie poprawią się w szpitalu w Kłobucku. Trwa tu obecnie budowa instalacji tlenu medycznego. Oddział Wewnętrzny szpitala rejonowego będzie mógł z niej korzystać jeszcze w tym roku. Tlenoterapia, która wykorzystywana jest w leczeniu ciężkich przypadków COVID-19, będzie więc w Kłobucku dostępna dla większej liczby pacjentów jednocześnie. Przy okazji wzrośnie też bezpieczeństwo korzystania z tlenu – dzięki dostarczaniu go przy użyciu przeznaczonej do tego instalacji.
Inwestycja kosztuje prawie 322 tysiące złotych, ale z tego aż 320 tysięcy dofinansowuje ministerstwo. Jeśli ktoś myśli, że są to pieniądze wydane tylko na potrzeby walki z koronawirusem, to jest w błędzie – bo ta sama instalacja po zakończeniu pandemii będzie nadal mogła być używana podczas leczenia innych pacjentów Oddziału Wewnętrznego Szpitala Rejonowego w Kłobucku. Tlen podaje się nie tylko w związku z COVID-19.
Niedawno trwającą inwestycję lustrowali na miejscu dyrektor ZOZ Joanna Maruszczyk, członek zarządu powiatu Maciej Biernacki oraz kierownik Działu Technicznego ZOZ Grzegorz Edelman. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024