Powiat

Jak działa Tarcza Antykryzysowa w powiecie?

Do tej pory PUP w Kłobucku wypłacił wyżej określoną pomoc dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz dla samozatrudnionych i organizacji pozarządowych w kwocie łącznie 33,4 mln zł.
Jak działa Tarcza Antykryzysowa w powiecie?

ŚWIADCZENIA. Szereg form wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej realizuje Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku. Są to środki zarówno na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorców, jak i na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników

Pomoc tego rodzaju udzielana jest na podstawie składanych wniosków, a te przyjmowane są już od początku pandemii. Warte podkreślenia jest, że urząd podchodzi do całej procedury z dużą wyrozumiałością i na przykład pozwala na poprawianie błędów we wnioskach, gdy te się zdarzają – czyli nie wydaje w takich sytuacjach decyzji negatywnych. Wnioski składa się tradycyjnie lub elektronicznie. Nabory prowadzone są w sposób ciągły.
Do tej pory PUP w Kłobucku wypłacił wyżej określoną pomoc dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz dla samozatrudnionych i organizacji pozarządowych w kwocie łącznie 33,4 mln zł.
Główna część pomocy to jednorazowe pożyczki na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców i przedsiębiorców niezatrudniających pracowników oraz dla organizacji pozarządowych. Rozpatrzono 4425 takich wniosków. Wypłacono prawie 22,2 mln zł. Blisko 3,5 mln zł na podstawie 676 wniosków wypłacono na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych. 8,7 mln zł wypłacono na podstawie 519 różnych wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. To główne co do kwot formy pomocy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024