Truskolasy

Start wielkiej inwestycji

Ostatnie papiery podpisane, budowa boiska może ruszyć. Wykonawcy przekazano plac budowy.
Start wielkiej inwestycji

INWESTYCJA. Dość długo to trwało, nie bez perypetii, ale w gminie Wręczyca nie odpuścili – i niedługo rozpoczną budowę porządnego boiska w Truskolasach

Rozpocznie się przebudowa i rozbudowa boiska do piłki nożnej w Truskolasach. To spora inwestycja, której wsparcie półtora roku temu – w obecności Jakuba Błaszczykowskiego i oczywiście wójta Tomasza Osińskiego – zapowiedział w Truskolasach premier Mateusz Morawiecki. Jak wcześniej pisaliśmy, trochę trwało jednak załatwienie tej sprawy – przede wszystkim zapewnienie jej finansowania. Ostatecznie inwestycja realizowana będzie częściowo ze środków Ministra Sportu, pochodzących z rezerwy ogólnej budżetu państwa.
Boisko, które tu powstanie, będzie pełnowymiarowym obiektem do rozgrywania meczów piłki nożnej. Będzie mieć wymiary 90 na 60 metrów. I będzie przeznaczone do całorocznego użytkowania.
Obiekt ten, zlokalizowany przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach, będzie budowany przez firmę z Dąbrowy Górniczej. W końcu ubiegłego tygodnia (7 stycznia) gmina Wręczyca przekazała wykonawcy robót plac budowy. Odbyło się to w formie oficjalnej, z udziałem wójta Tomasza Osińskiego, dyrektor szkoły Justyny Strzelczyk, radnych, urzędników. Pozostaje liczyć, że koronawirusowe okoliczności, które w minionym roku potrafiły sprawiać wiele kłopotów, nie przeszkodzą w realizacji inwestycji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023