Truskolasy

Chcą remontu Leśnej

Są w budżecie środki na drogi. Czy na Leśną także? Wiadomo, że radni wręczyccy umieją znaleźć pieniądze na różne cele, gdy im zależy.
Chcą remontu Leśnej

DROGI. Mieszkańcy Truskolas zgłosili władzom gminy swoje oczekiwanie w sprawie remontu ulicy Leśnej. Jest odpowiedź

Sprawa mieszkańców Truskolas skierowana została do wręczyckiego urzędu gminy w formie petycji. Leśna – boczna od Dębiecznej w Truskolasach – to jedna z tych ulic, które pozwalają na dojazd do domów na obszarach z rozwijającą się w ostatnich czasach zabudową. I, jak to bywa, zabudowa rośnie, a infrastruktura jakby trochę nie nadąża. Mieszkańcy w petycji ujęli to wprost: oczekują niezwłocznych działań związanych z utwardzeniem drogi na ulicy Leśnej.
Jak wiele podobnych dróg, Leśna jest w fatalnym stanie. Warunki pogodowe, jakie w tym roku mieliśmy, z pewnością nie pomagają takim miejscom. Mieszkańcy zwracają uwagę na potężne dziury, na koleiny. Wszystko to przy każdym opadzie wypełnia woda. Jest niebezpiecznie. Zdecydowanie jest też niekomfortowo i brudno. Jeśli nawet nie uszkodzi się auta, to na błoto nie ma rady. Pieszo korzystać z takich ulic również niełatwo. Ba, mieszkańcy relacjonują, że po opadach w ogóle ciężko tu się przemieszczać nawet pieszo. Grzęźnie się w błocie. No a mamy oczywiście, jak to się mówi, XXI wiek, więc takie drogi na dłuższą metę nie spełniają oczekiwań.
Mieszkańcy piszą w petycji, że o poprawę stanu drogi prosili już nieraz. Nie doczekali się pomocy. Zdecydowali się na pisemną petycję. I umieszczenie w niej oczekiwania, by gmina wreszcie tę Leśną utwardziła. Pismo złożyli w lutym.
Jakie efekty? Na razie jest deklaracja. Ważne, że i pisemna, i pozytywna. Gmina informuje, że w tegorocznym budżecie przewidziano środki na budowę i remonty dróg gminnych. Co prawda nie ma tu mowy konkretnie o tej drodze, a ewentualna jej naprawa ma być jeszcze przedstawiona radzie gminy, celem zatwierdzenia. Znaki zapytania jeszcze są. Ale jesteśmy dobrej myśli. W gminie, w której lekką ręką znajduje się pieniądze na podwyżki diet radnych nawet wtedy, gdy i tak są już najwyższe w powiecie, powinno się też przecież naleźć dość środków na remont takiej małej drogi. Żeby mieszkańcy mogli z drogi korzystać jak ludzie. I nie tylko gdy jest dobra pogoda.
Będziemy nadal interesować się tą sprawą. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023