Powiat

Szczepionka na grypę dla seniorów

Za darmo można dostać szczepionkę przeciw grypie. W prywatnych przychodniach może to kosztować nawet kilkaset złotych. ARCH.
Szczepionka na grypę dla seniorów

ZDROWIE. Mieszkańcy naszego powiatu, którzy mają ukończony 60 rok życia, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Jeśli nie będą tego odkładać

Odkładać tego na później nie warto z dwóch powodów. Po pierwsze szczyt sezonu grypowego to właśnie początek roku, więc to teraz tarcza w postaci szczepionki jest szczególnie potrzebna. Jak nietrudno się zorientować, zabezpieczenie się przed grypą pomoże uniknąć sytuacji, w której choroba wystąpi i da objawy podobne do groźnego COVID-19. A przez to na pewno doda stresu i samemu choremu, i pracownikom ochrony zdrowia. Po drugie odkładać szczepienia nie warto, bo choć szczepionka jest dla seniorów z naszego powiatu dostępna bezpłatnie, to jej ilość jest ograniczona. Kto się zagapi, dla tego może jej zabraknąć. Warto też dodać, że wielką zaletą jest szczepienie bezpłatne. Takie szczepienie na grypę szczepionką odpłatną i w prywatnej przychodni może kosztować nawet kilkaset złotych.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku zaprasza więc na szczepienie przeciw grypie wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu kłobuckiego w wieku powyżej 60 lat. Bezpłatne szczepienia dla nich są realizowane w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej. Aby dać się zaszczepić, należy skontaktować się z przychodnią, w której została złożona deklaracja, w celu kwalifikacji do szczepienia. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024