Powiat

Przybywa bezrobotnych w powiecie

Ostatnio tak dużo zarejestrowanych bezrobotnych jak w grudniu mieliśmy w lutym 2019 roku. Co przyniesie styczeń?
Przybywa bezrobotnych w powiecie

RYNEK PRACY. Znów wzrosła liczba bezrobotnych w powiecie kłobuckim. Dane urzędu pracy dotyczą tych osób, które są zarejestrowane jako niemające pracy. Te z grudnia są najgorsze od 22 miesięcy

Niedawno pisaliśmy, że w listopadzie nieco wzrosła u nas liczba bezrobotnych. Wtedy w ciągu miesiąca przybyło 68 takich osób. W grudniu ten przyrost okazał się nieco większy. W powiecie przybyło w ciągu miesiąca 109 bezrobotnych. Liczba takich osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kłobucku wynosi na koniec grudnia 2629 osób. Nieznaczną większość stanowią wśród nich mężczyźni. Symbolicznie wzrosła (do 283) liczba osób zwolnionych z przyczyn zakładu pracy. Większość bezrobotnych (2060 osób) to mieszkańcy wsi powiatu kłobuckiego.
Przypomnijmy tu też, że przed wybuchem epidemii, w lutym ubiegłego roku, mieliśmy w powiecie 2388 osoby bezrobotne. W maju, w wiosennym szczycie epidemii, było takich osób 2625. Dane obecne, z grudnia, nie wyglądają zbyt optymistycznie. Rok temu, w grudniu 2019 roku, zarejestrowanych bezrobotnych było u nas znacznie mniej, 2131 osób. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024