Lgota

Z trzema promilami po autostradzie

Na autostradzie nawet drobny błąd może się skończyć fatalnie. Tu szczęśliwie skończyło się bez obrażeń u uczestników kolizji. Problemem był jednak stan trzeźwości.
Z trzema promilami po autostradzie

POLICJA. Na autostradzie doszło do kolizji. Nikt nie ucierpiał. Okazało się jednak, że jeden z kierowców był kompletnie pijany

Trzeba chyba mówić o szczęściu, bo skoro ktoś prowadził po alkoholu, a do tego brał udział w kolizji dwóch dużych aut na autostradzie… To cud, że nikomu nic się przy okazji nie stało. Zdarzenie miało miejsce w poprzedni czwartek.
– Kilkanaście minut przed godziną pierwszą w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 426. kilometrze autostrady A1. Na miejsce skierowano patrol z kłobuckiej drogówki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, iż doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia policjanci ustalili, iż kierujący dostawczym renaultem zajechał drogę poruszającemu się w tym samym kierunku kierowcy ciężarówki z naczepą – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Na autostradzie nawet drobny błąd może się skończyć fatalnie. Tu szczęśliwie skończyło się bez obrażeń u uczestników kolizji. Problemem był jednak stan trzeźwości.
– Niestety okazało się, że jeden z uczestników kolizji, 51-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, kierował po pijanemu. Badanie stanu trzeźwości wykazało niespełna 3 promile alkoholu w jego organizmie – dodaje rzeczniczka policji.
Teraz sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się śledczy z kłobuckiej komendy. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie. To i tak lepiej, niż gdyby zrobił krzywdę komuś z innych uczestników ruchu drogowego i wtedy ponosił konsekwencje. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lgota

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lgota

Światła w Lgocie już przesądzone

Jarosław Jędrysiak30 kwietnia 2023

W Lgocie odbył się szkolny Bieg Papieski

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Jest nowa sołtyska

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2021

Ogromna dziura zagraża kierowcom

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2021

Walnął autem w płot

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020

Urządzają motocross na dziko

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019