Lgota

Światła w Lgocie już przesądzone

Światła w Lgocie już przesądzone

Będą na pewno. I wreszcie da się bezpiecznie wyjechać z ulic Lgoty na drogę krajową. Walka o światła właśnie zakończyła się sukcesem. Choć… jeszcze trochę potrwa nim sygnalizatory staną na skrzyżowaniu

Już o tym pisaliśmy – że potrzeba jest od dawna zgłaszana, a burmistrz i ratusz starają się, by wyjść jej naprzeciw. Oczywiście sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu nie ma prawa postawić sama gmina, bo jest to droga krajowa. Z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad nie zawsze łatwo załatwić takie sprawy, bo instytucja ma sporo dróg, sporo wydatków i mnóstwo skrzyżowań, gdzie z ruchem jest problem. Podstawa to jednak dobre umiejętności negocjacji. W ramach prowadzonych rozmów burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego wraz z mieszkańcami sołectwa Lgota i wspólnych starań o bezpieczeństwo w sołectwie i gminie Kłobuck już dziś można przekazać wiadomość, że sygnalizacja świetlna w Lgocie na pewno zostanie wykonana.
Aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Katowicach – podpisała umowę na opracowanie dokumentacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulic Północnej i Południowej z drogą krajową nr 43 w Lgocie. Projekt będzie zakładał ustawienie tu właśnie sygnalizacji świetlnej. Wykonanie projektu trochę potrwa. Potem przyjdzie czas na samo ustawienie sygnalizatorów. Inwestycje realizowane przez instytucje nigdy nie są wykonywane od ręki – trzeba dopiąć wszelkie urzędowe procedury. Dlatego na światła w Lgocie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. GDDKiA zakłada, że w roku 2024 ogłosi przetarg na potrzebne roboty i wyłonienie wykonawcy tego nowego oznakowania na skrzyżowaniu w Lgocie. Także na przyszły rok planowane jest zrealizowanie tych robót. Co najważniejsze: klamka już zapadła. Kto wie, jak się negocjuje z instytucjami tej rangi, co GDDKiA, to orientuje się, że najważniejsze już się stało = decyzja zapadła i pozostaje jedynie poczekać na to, aż zgodnie z procedurami zostanie zaprojektowana, a potem wykonana. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lgota

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lgota

W Lgocie odbył się szkolny Bieg Papieski

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2022

Jest nowa sołtyska

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2021

Ogromna dziura zagraża kierowcom

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2021

Z trzema promilami po autostradzie

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2021

Walnął autem w płot

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020

Urządzają motocross na dziko

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019