Powiat

Starostwo bardziej dostępne

Już można osobiście załatwiać sprawy w starostwie. Z pewnymi ograniczeniami, ale obsługa mieszkańców została przywrócona. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Starostwo bardziej dostępne

URZĘDY. Od poprzedniego czwartku mieszkańcy mogą ponownie łatwiej korzystać z możliwości załatwienia osobiście swoich spraw w starostwie powiatowym. W budynku przy kłobuckim rynku przywrócono częściowo obsługę mieszkańców

Chodzi tu o limitowaną obsługę mieszkańców w budynku starostwa przy Rynku im Jana Pawła II 13 w Kłobucku – czyli taką, podczas której zachowane zostają zasady dystansu społecznego oraz ochrony osobistej, do których w czasie epidemii zdążyliśmy już poniekąd przywyknąć. W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że obsługiwane osoby będą w portierni urzędu odbierać numerki, które będą miały charakter przepustek upoważniających do udania się do konkretnego wydziału w urzędzie. Ten system zarazem pozwoli kontrolować zachowanie limitu osób przebywających w budynku. Bo kolejna osoba do danego wydziału wejdzie dopiero po zwrocie takiego numerka-przepustki na portiernię przez osobę poprzednio obsługiwaną. W kontekście uwag dotyczących podobnych numerków, które w poprzednim numerze opisywaliśmy w odniesieniu do wydziału komunikacji starostwa, spodziewamy się, że tym razem nikt nie będzie musiał mieć obaw o to, czy numerki te przechodzą z rąk do rąk razem z wirusami, czy są zdezynfekowane.
Starostwo akcentuje, że cała ta przywrócona w limitowanym zakresie obsługa mieszkańców będzie się musiała odbywać właśnie w zgodzie z zaleceniami i rygorami sanitarnymi. Czyli z jednej strony będzie możliwość osobistego załatwienia swojej sprawy w starostwie, z drugiej – trzeba się tam oczywiście koniecznie wybrać w maseczce (lub czymś, co ją zastępuje), a na miejscu zdezynfekować dłonie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024