Powiat

ITD łapało na autostradzie

Kontrole prowadzono w okolicach Częstochowy.
ITD łapało na autostradzie

RUCH DROGOWY. Funkcjonariusze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie nocnych działań w okolicy Częstochowy skontrolowali blisko 50 pojazdów i wykryli szereg naruszeń. Akcja była prowadzona m.in. na trasie A1

Jakie wykroczenia wykryto? Warto wspomnieć, bo próbujący stosować różne triki powinni wiedzieć, że ITD takie „patenty” łatwo rozszyfrowuje.
– Inspektorzy ujawnili jeden przypadek jazdy z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów ciężarówki, co również wpływało na ingerencję w prawidłowe działanie drogomierza pojazdu. Stanowi to przestępstwo, więc kierowca odpowie za swój czyn przed sądem. Stwierdzili ponadto dwa przypadki jazdy na karcie należącej do innego kierowcy, co miało na celu ukrycie poważnych naruszeń norm czasu pracy. Oprócz tego w jednym z pojazdów tachograf nie został poddany legalizacji w terminie – podają służby prasowe ITD.
Nie tylko kwestie kontroli czasu pracy interesują inspektorów. Podczas akcji w rejonie częstochowskim wykryto też np., że jeden z pojazdów nie miał ważnych badań technicznych, a w innym opony miały mocno zużyty bieżnik.
Kierowcy, których przyłapano, dostali mandaty. Z miejsca kontroli niektórzy mogli odjechać dopiero po czasie prawidłowego odpoczynku. Z kolei wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwach wszczęto 5 postępowań wyjaśniających w sprawie nałożenia kar pieniężnych. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024