Kłobuck

„Bezpieczny Pieszy”. Na pewno?

Ciągle jest niebezpiecznie. Teraz, gdy drogi mogą być śliskie, kierowcy powinni tym bardziej uważać. Wielu tego jednak nie robi. Piesi też powinni mieć ograniczone zaufanie. Dla własnego bezpieczeństwa. POLICJA KŁOBUCK
„Bezpieczny Pieszy”. Na pewno?

POLICJA. W ostatnich dniach kłobucka drogówka ponownie przeprowadziła działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Niestety ciągle jest tu wiele do zrobienia

– Nadrzędnym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i wzajemnych relacji pomiędzy kierującymi i pieszymi. Niestety, w rejonie przejść dla pieszych mundurowi ujawnili aż 18 wykroczeń przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
W sumie wykroczeń ujawniono tak naprawdę 19, przy czym aż 18 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy w rejonie przejść. W obecnych warunkach w przypadku wejścia pieszego na przejście może się w ogóle nie udać zatrzymanie pojazdu. Jakoś się o tym jednak nie myśli, skoro aż tylu na tego rodzaju błędzie przyłapano.
– Przypominamy, że w rejonie skrzyżowań zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo, a na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – poucza policjantka. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024