Kłobuck

Wycina się drzewa. A co z sadzeniem?

Kłobuck ma parki. Drzew jest jeszcze całkiem dużo. Ale jeśli je ciągle głównie wycinać, a nie realizować nasadzeń, w końcu przestaniemy być zielonym zakątkiem Śląska.
Wycina się drzewa. A co z sadzeniem?

PROBLEM. Kolejne wnioski w sprawie wycinki drzew powoli, choć stale zmniejszają drzewostan gminy. Wielu ludzi traktuje to jako problem. Mieliśmy nawet prośby o interwencje, gdy drzewa wycinano podczas drogowych inwestycji. Niedawno temat przewinął się przez obrady kłobuckiego samorządu

W informacji burmistrza na ostatniej sesji pojawiła się informacja o decyzjach dotyczących wycinki drzew. To dość typowe procedury administracyjne. Pojawiło się jednak pytanie o skalę takich wycinek.
– Wycinamy i wycinamy drzewa – komentował informację burmistrza Bartłomiej Saran.
– A czy w najbliższym czasie będą jakieś nasadzenia? – pytał radny.
Okazuje się, że w ratuszu są takie plany. Burmistrz zwrócił uwagę, że każdy ma prawo złożyć wniosek o wycinkę drzew. Natomiast nasadzenia w gminie też będą.
– Już kiedyś informowałem, że przymierzamy się do projektu nasadzeń na terenie całej gminy. W tej chwili mamy już powołany zespół pod przewodnictwem pani sekretarz. Będziemy taki projekt nasadzeń zlecać odpowiednim firmom czy odpowiedniej osobie, która będzie mogła to wykonać – zapowiedział Jerzy Zakrzewski. Najwyraźniej bliższych konkretów jeszcze nie ma. Ale burmistrz zapowiedział, że sprawą programu będą się zajmować w magistracie już w tym roku. I takie nasadzenia drzew na terenie gminy Kłobuck będą następne sukcesywnie dokonywane.
– Chcemy to zrobić na bazie projektu. Według planu. A nie na takiej zasadzie, że każdy sadzi, co chce i gdzie chce – podkreślił Zakrzewski.
Brzmi to rozsądnie. Drzewostan na terenie gminy ma się dzięki temu zwiększać – skoro teraz głównie zmniejsza się przy okazji różnych wycinek, w tym i przy okazji inwestycji. Bo i takie uwagi trafiały ze strony mieszkańców i były też przedstawiane na naszych łamach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024