Region

Oszuści też „szczepią”

Już się zdarzało, że oszuści przychodzili do seniorów rzekomo ze szczepionką. Do domu, by było łatwiej. Kto uwierzył, naraził się na kłopoty. ARCH.
Oszuści też „szczepią”

UWAGA. Spore zainteresowanie szczepionką przeciw koronawirusowi na swój wstrętny sposób wykorzystują już też bandyci. Warto uczulić seniorów

Wiemy już, że są kolejki do szczepień. Znany jest też fakt, że można skorzystać z podwiezienia na takie szczepienie, gdy ma się już zapewniony termin.
Przestępcy też znaleźli sposób, jak tu w takich okolicznościach wcisnąć się do seniorów i ich okraść czy oszukać. Dzieje się to tak, że do seniora, który zapewne na szczepienie czeka, zgłasza się osoba rzekomo reprezentująca zajmującą się szczepieniami placówkę lub też lokalny urząd. I osoba ta oferuje pomoc w związku ze szczepieniem. Gdy senior kogoś takiego wpuści, to jest prawdopodobne, że będzie go to sporo kosztować. Od razu pokreślmy: jest możliwość poproszenia o pomoc w dojeździe na szczepienie. Od początku pandemii pomoc seniorom oferowały też ośrodki pomocy społecznej. Ale zawsze działo się to „na wezwanie” seniora. W każdym razie w taki sposób, by nie było wątpliwości, kto to właśnie przyszedł pomóc. I że jest to osoba rzeczywiście reprezentująca oficjalne organa ochrony zdrowia czy samorządu. W ostateczności osoba taka, jeśli na przykład przyszła tylko zapytać, czy czegoś seniorowi nie potrzeba, nie musiała się na siłę pchać do mieszkania.
Oszust będzie próbować to właśnie zrobić. Najpierw pojawi się niezapraszany, potem podszyje się pod kogoś z urzędu i będzie chciał wejść do środka. Gdy senior go wpuści, z pewnością pojawi się potrzeba przyniesienia jakichś dokumentów. Może nawet po prostu szklanki wody. Gospodarz raczej nie odmówi. Gdy tylko przestępca zostanie sam, znajdzie coś cennego w mieszkaniu seniora. Albo znajdzie sposób, by jakieś pieniądze od ofiary wyciągnąć. Bandyci są pomysłowi. Mają sprawdzone sposoby. Dobry, uczciwy człowiek jest bez szans. Dlatego tak ważne, by zorientował się, że „coś nie gra”, jeszcze zanim wpuści oszusta, który przyszedł w sprawie szczepień. Albo wręcz ze szczepionką do domu. Takie sytuacje nie zdarzają się przez przypadek. Trzeba zachować czujność. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Na autostradzie też łapią

Jarosław Jędrysiak29 marca 2024

Poprawa na drogach – dobry początek roku

Jarosław Jędrysiak13 marca 2024

Wojsko pojedzie po drogach publicznych

Jarosław Jędrysiak1 marca 2024

Na ekspresówce nadal roboty

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Uwaga, oszukują „na Tauron”

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Ukrywał się 24 lata, ale w końcu go złapali

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2024