Więcki

Będzie rozbudowa kanalizacji

Są pieniądze, więc kontynuacja budowy kanalizacji w gminie może się rozpocząć.
Będzie rozbudowa kanalizacji

INWESTYCJA. Gmina Popów dostała dofinansowanie – i w efekcie będzie realizować kolejny etap kanalizacji. Tym razem w Więckach

Środki zewnętrzne na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Więckach (ul. Słoneczna) pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jeszcze na lata 2014-2020. To tu prawie dwie trzecie całych kosztów kwalifikowanych inwestycji. A wiadomo już też, bo jest po przetargu, że gmina wyda na nią niespełna 1,35 mln złotych. Zgodnie z informacjami urzędu gminy powstanie w Więckach nitka kanalizacji grawitacyjnej o długości trzech czwartych kilometra oraz kanał tłoczny o długości niemal 1,2 kilometra. Będzie też niezbędna przepompownia ścieków i jej zasilanie. No i odbudowa terenu po inwestycji do stanu pierwotnego, co jest dziś standardem.
Inwestycja w Więckach to element większych przedsięwzięć budowlanych, które realizowane są już od kilku lat. Obejmują budowę kanalizacji w miejscowościach: Dąbrowa, Więcki, Annolesie, Wąsosz Dolny i Wąsosz Górny oraz Marianów. Władze lokalne stoją na stanowisku, że skanalizowanie całego obszaru gminy jest jednym z podstawowych celów rozwojowych również na najbliższe lata. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Więcki

Szkoła ma zieloną pracownię

Jarosław Jędrysiak25 grudnia 2023

Setne urodziny mieszkanki gminy Popów

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2023

Zakończono termomodernizację budynku OSP w Więckach

Marcin Syguda30 września 2022

Docieplenie remizy w nowym roku

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2021

Biorą się za wiadukt

Jarosław Jędrysiak28 marca 2019

Kto widział wypadek?

Jarosław Jędrysiak21 lipca 2018