Więcki

Szkoła ma zieloną pracownię

Wstęga przecięta – oficjalnie klasa już działa.
Szkoła ma zieloną pracownię

W Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Więckach nastąpiło uroczyste otwarcie tak zwanej zielonej pracowni

Zielone pracownie powstały w naszym powiecie już w wielu placówkach, więc wielu spotkało się już z takimi nazwami. Teraz dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach cieszą się w Więckach. To tu udało się wyremontować i świetnie wyposażyć salę lekcyjną. Zielona pracownia w Więckach ma nowoczesne ławki i meble, sprzęt audiowizualny, drukarkę, laptop i wizualizer. Wyposażenie to umożliwi uczniom przebywanie w wygodnych warunkach i efektywne kształcenie. Z zasady zielone pracownie są przygotowane do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji ekologicznej oraz do poznawania tajników przyrody w przystępny i interesujący w sposób. W tej specjalistycznej pracowni będą się mogły odbywać nowoczesne lekcje biologii, geografii, chemii i przyrody.
Uroczystość, która w związku z otwarciem pracowni odbyła się w Więckach, zaszczycili obecnością przedstawiciele gminy Popów – w tym wójt gminy dr Jan Kowalik, sekretarz gminy Justyna Bednarska, przewodniczący rady gminy Henryk Wróż i radna Justyna Łyżniak. Obecny był również proboszcz parafii św. Andrzeja ks. Seweryn Wiatrowski. Honory gospodarza pełniła dyrektor GZSP nr 4 Barbara Dondela.
Dzieci powitały gości ciepło i zaprezentowały specjalny program artystyczny. Tu brawa należą się uczniom klas szóstej i siódmej oraz przedszkolakom. Odbyły się też zajęcia laboratoryjne w nowej pracowni, którym można się było przyglądać. Zademonstrowali je uczniowie klasy siódmej.
Jak podkreślają w urzędzie gminy, jest nadzieja, że aktywne wykorzystywanie nowej pracowni wzbogaci młode pokolenie w wiedzę, która będzie w przyszłości wykorzystana dla dobra przyrody. (jar)

Uczniowie podziękowali poprzez specjalny występ artystyczny.

Uczniowie podziękowali poprzez specjalny występ artystyczny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Więcki

Setne urodziny mieszkanki gminy Popów

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2023

Zakończono termomodernizację budynku OSP w Więckach

Marcin Syguda30 września 2022

Docieplenie remizy w nowym roku

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2021

Będzie rozbudowa kanalizacji

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2021

Biorą się za wiadukt

Jarosław Jędrysiak28 marca 2019

Kto widział wypadek?

Jarosław Jędrysiak21 lipca 2018