Popów, Opatów

Będzie mammografia za darmo

Mammografię finansuje NFZ i można w niej wziąć udział w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi bezpłatnie, bez skierowania lekarskiego i niezależnie od miejsca zamieszkania.
Będzie mammografia za darmo

ZDROWIE. Badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi odbędą się w marcu w wybranych miejscowościach na terenie naszego powiatu. Przy spełnieniu kryteriów – są to badania bezpłatne

Mammografię finansuje NFZ i można w niej wziąć udział w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi bezpłatnie, bez skierowania lekarskiego i niezależnie od miejsca zamieszkania. Przy czym ułatwienia te dotyczą pań w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach tego samego programu w ciągu ostatnich 2 lat lub też są w grupie ryzyka i otrzymały wskazanie do takiego badania ponownego, po upływie roku. Najbliższe terminy badań przypadają na marzec. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań 11 marca. W Popowie w godzinach od 8.00 do 11.00 (przy Gminnym Centrum Kultury, ul. Strażacka 2). W Opatowie w godzinach od 13.00 do 16.00 (przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Tadeusza Kościuszki 80). Przyda się wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. Podczas rejestracji potrzebne będą dane z dowodu osobistego. Już na samo badanie należy zabrać poprzednie wyniki badań mammograficznych – jeśli takowe były już kiedyś wykonywane.
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną podczas wizyty zapewnione są bezpieczne warunki. W środku mogą jednocześnie przebywać najwyżej trzy pacjentki (stąd ważne jest przybycie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji). No i trzeba wypełnić ankietę epidemiczną oraz zachować wszystkim dobrze znane zasady ostrożności. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów, Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów, Opatów

Przyjedzie mammobus

Jarosław Jędrysiak3 marca 2023