Powiat

Oszuści podszywają się pod KAS

W tym przypadku przestępcy, w celu zwiększenia wiarygodności, skierowali fałszywe pisma za pomocą tradycyjnej poczty. ARCH.
Oszuści podszywają się pod KAS

UWAGA. Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed fałszywymi pismami wzywającym do dobrowolnego złożenia zabezpieczenia należności podatkowych. Są one próbą oszustwa

Do śląskiej KAS docierają sygnały o podejrzanych pismach. Nadawca przesyła wezwanie do dobrowolnego złożenia zabezpieczenia należności podatkowych wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Z treści wynika, że pismo wysłał szef KAS – Departament Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej. Nadawca powołuje się na ustalenia Urzędu Skarbowego w Chorzowie. Fałszywe są treść wezwania, podstawy prawne, numer rachunku bankowego, oznaczenie organu, a także dane kontaktowe. W tym przypadku przestępcy, w celu zwiększenia wiarygodności, skierowali fałszywe pisma za pomocą tradycyjnej poczty. KAS apeluje o ostrożność i zgłaszanie takich przypadków do urzędów skarbowych. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Więcej w Powiat

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024