Powiat

Chętnych do szczepień więcej niż szczepionek

Placówki ZOZ szczepią tyle, ile szczepionek dostają z Agencji Rezerw Materiałowych.
Chętnych do szczepień więcej niż szczepionek

EPIDEMIA. W swych materiałach oficjalnych władze powiatu zachęcają do rejestrowania się na szczepienia przeciwko COVID-19

Starostwo powiatowe przypomina, w jakich pla – cówkach Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku wykonywane są szczepienia przeciw COVID-19. Jest już na tej liście przychodnia w Krzepicach – z Reklama czym, jak wcześniej pisaliśmy, zaraz po uruchomieniu szczepień seniorów były kłopoty – niezależnie od ZOZ-u. Starostwo przypomina też, że szczepienie przeciw COVID-19 jest bezpłatne, a każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza i zostanie zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki szczepionki. I termin podania dawki drugiej. Od razu po uruchomieniu szczepień seniorów okazało się, że zainteresowanie przyjęciem szczepionki zgłosiło więcej osób niż dostępne jest na bieżąco jej dawek. Sytuacja w zasadzie nadal pozostaje zależna od tego, ile do powiatu tych szczepionek trafia. Z informacji rządowych można się zresztą dowiedzieć, że tempo szczepień wynika najbardziej z opóźnień w dostarczaniu szczepionek do Polski. A nasza krajowa ochrona zdrowia byłaby w stanie szczepić więcej osób, niż robi to obecnie. W tym tygodniu minister zdrowia szacował, że do jesieni nadal możliwe jest zaszczepienie dwóch trzecich mieszkańców Polski. O ile będzie czym. Cóż, pozostaje przyjąć do wiadomości realia. W powiecie kłobuckim też szczepionek jest do użycia tyle, ile ich dostarcza Agencja Rezerw Materiałowych.
Spis placówek ZOZ, które prowadzą szczepienia, przypominamy jeszcze raz obok. (jar)

PLACÓWKI ZOZ KŁOBUCK WYKONUJĄCE SZCZEPIENIA
Ambulatorium w Kłobucku (szpital), Poradnia Ogólna nr 1 w Kłobucku, Poradnia Medycyny Rodzinnej w Popowie, Poradnia Medycyny Rodzinnej we Wręczycy Wielkiej, Poradnia Medycyny Rodzinnej w Miedźnie, Poradnia Ogólna w Opatowie, Poradnia Ogólna w Przystajni, Poradnia Medycyny Rodzinnej w Pankach, Poradnia Ogólna w Lipiu, Poradnia Ogólna w Krzepicach.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024