Lubliniec

Zwolnią „prywaciarzy” z opłat koncesyjnych

Skoro od 4 miesięcy rząd zabrania lokalom gastronomicznym im działalności gospodarczej, to wydaje się, że zwolnienie z opłat jest jak najbardziej uzasadnione - odpiera zarzuty mieszkańca burmistrz Maniura. ADAM ŚWIERCZYŃSKI
Zwolnią „prywaciarzy” z opłat koncesyjnych

PROBLEM. Lublinieccy radni zadecydowali o wprowadzeniu zwolnienia z opłat koncesyjnych dla lokali gastronomicznych, które prowadzą sprzedaż alkoholu na miejscu. Nie wszystkim się to jednak podoba

– Przedsiębiorcy z Lublińca zostaną zwolnieni z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Oczywiście prywaciarze muszą mieć lepiej, bo to elita, tak działało PO! Zwykły obywatel niech płaci coraz większe podatki i ich utrzymuje, by jak najmniej płacili. Oni jeżdżą coraz nowszymi i najdroższymi autami, a ja ledwo utrzymuję rodzinę za stawkę głodową po 12 godzin dziennie – frustruje się jeden z mieszkańców, zwracając się do burmistrza. Edward Maniura odpiera te zarzuty.
– Cała rada miejska poparła uchwałę dotyczącą zwolnienia z opłat koncesyjnych dla lokali gastronomicznych, które prowadzą sprzedaż alkoholu na miejscu. Skoro od 4 miesięcy rząd zabrania im działalności gospodarczej, to wydaje się, że zwolnienie z opłat jest jak najbardziej uzasadnione. Proszę mi wybaczyć, ale czytając pana pytanie, odnoszę wrażenie, że marzą się panu czasy realnego socjalizmu. W Lublińcu jest bardzo dużo lokali do wynajęcia, więc proszę podjąć ryzyko i zostać w przyszłości „prywaciarzem”, który jeździ najnowszym autem – stwierdził burmistrz Maniura. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lubliniec

Więcej w Lubliniec

Film promujący Lubliniec!

Marcin Syguda27 stycznia 2022

Centrum Przesiadkowe w Lublińcu – najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Marcin Syguda27 stycznia 2022

W Lublińcu powstaje labirynt

Marcin Syguda7 sierpnia 2021

„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

Adam Świerczyński22 maja 2021

Budki dla ptaków i nietoperzy

Adam Świerczyński18 marca 2021

Ekspresówka podzieli Lubliniec?

Adam Świerczyński5 marca 2021