Kłobuck

Dodatkowy nabór na wymianę źródeł ciepła

Dodatkowy nabór na wymianę pieców. Jest jeszcze szansa, by skorzystać ze sporego dofinansowania. A w tym roku wymiana najstarszych pieców to już konieczność i wymóg wynikających z przepisów wojewódzkich.
Dodatkowy nabór na wymianę źródeł ciepła

OGRZEWANIE. Zgodnie z zapowiedziami kłobucki ratusz uruchomił nabór uzupełniający do projektu wymiany źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Kłobuck

W ramach projektu można przeprowadzić wymianę źródła ciepła poprzez zakup i montaż kotłów na biomasę (czyli pellet) oraz kotłów gazowych. Instalacje takie mają być przeznaczone do wytwarzania ciepła na potrzeby gospodarstw domowych. Jest do wzięcia spore dofinansowanie, bo aż 95 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. Przy czym nie więcej niż 10 tysięcy złotych brutto. Do wyliczeń będą tu używane składane przez mieszkańca dokumenty.
Co zrobić, by skorzystać z tej oferty? Budynek, w którym ma być przeprowadzona dofinansowana wymiana źródła cierpła, musi się znajdować na terenie gminy Kłobuck i znajdować na nieruchomości o uregulowanym stanie prawnym. Wnioskodawca nie może mieć zaległości w podatkach i opłatach na rzecz gminy. Musi też złożyć prawidłowo wypełniony wniosek. Gdy wszystko to spełni, udział w projekcie rozpoczyna się od podpisania umowy mieszkańca z gminą. Określono termin składania wniosków, które można pobrać ze strony miasta lub w siedzibie urzędu: to okres od 10 marca do 12 kwietnia tego roku. W związku z epidemią wniosek można złożyć elektronicznie (ePUAP: /umklobuck/skrytka) lub mejlowo (sekretariat@gminaklobuck.pl), przy czym w tym drugim przypadku należy też w miarę niezwłocznie dostarczyć do urzędu oryginał. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024