Łobodno

Przez Łobodno jak po autostradzie

Kierowca w terenie zabudowanym jechał 138 kilometrów na godzinę.
Przez Łobodno jak po autostradzie

POLICJA. Wielu zdarza się czasem trochę przekroczyć prędkość. Niektórym może i więcej niż trochę. Ale są chyba jakieś granice?

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie przekroczył pięćdziesiątki w terenie zabudowanym choć o kilometr. Wykroczenia takie zdarzają się nawet w większym nieco wymiarze, choć nie powinny – i są za to przewidziane kary. Skala niebezpieczeństwa dla innych na drodze rośnie jednak do absurdalnego poziomu, jeśli ktoś w terenie zabudowanym porusza się z prędkościami, które są dozwolone na specjalnie do tego przygotowanej autostradzie. Bez pieszych, z ruchem na jezdni w jednym kierunku, bez skrzyżowań. Niektórym jakby wszystko jedno. Ryzykują za innych. Kłobucka drogówka we wtorek prowadziła kontrole na ulicy Sienkiewicza w Łobodnie. To, dla jasności, droga przez miejscowość biegnącą w kierunku Kłobucka. Niedługo po trzeciej po południu namierzyli tam pędzące audi. Kierowca w terenie zabudowanym jechał 138 kilometrów na godzinę. Przy dozwolonej pięćdziesiątce przekroczył prędkość o 88 na godzinę.
Co go za to spotkało?
– Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, mieszkaniec gminy Kłobuck, otrzymał wysoki mandat karny w wysokości 500 złotych, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy, które odzyska za trzy miesiące – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Drogówka mierzy prędkość codziennie. W kilkunastu różnych miejscach w powiecie. Warto o tym pamiętać. Nie tylko po to, by nie jeździć przez wieś jak po autostradzie. Także po to, by się nie zagapić i nie złapać mandatu.
Policja podkreśla tradycyjnie, że pomiary prędkości są stosowane, bo ze statystyk wynika, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łobodno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Łobodno

Dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

III edycja Konkursu Plastycznego ”O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2024

Profilaktyka na festynie

Jarosław Jędrysiak19 września 2023

Duży tenisowy sukces braci

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Plac zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie otwarty

Marcin Syguda6 czerwca 2023

VIII akcja honorowego oddawania krwi w Łobodnie

Marcin Syguda6 maja 2023