Łobodno

Będzie zielona pracownia w szkole

Będzie zielona pracownia w szkole

W jubileuszowej edycji konkursu „Zielona Pracownia” taka nowoczesna i przydatna klasa szkolna powstanie w szkole w Łobodnie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił wyniki dziesiątej, a więc jubileuszowej edycji dobrze już znanego na naszym terenie konkursu „Zielona Pracownia”. W gronie laureatów konkursu znalazło się 70 szkół, w tym trzy w powiecie kłobuckim – między innymi w Łobodnie.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie powstanie zielona pracownia, którą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował kwotą 48 tysięcy złotych. Projekt pracowni, który zyskał uznanie organizatorów konkursu, określono mianem „Zielone Serce Szkoły”. I tym w istocie są zielone pracownie tam, gdzie powstały – więc taką rolę nowocześnie urządzona klasa do nauki przedmiotów przyrodniczych i ekologicznych będzie pełnić także w Łobodnie.
Otrzymać te środki wcale nie było tak łatwo. W jubileuszowej edycji konkursu udało się to, jak wspomniano, 70 placówkom, ale o środki wnioskowało ich ponad dwa razy więcej – aż 148. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni w jubileuszowej edycji konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wynosi prawie 3,5 mln zł. Warto przy tej okazji przypomnieć, że celem jest tutaj tworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogą brać udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Kwota dotacji to maksimum 48 tysięcy złotych – czyli tyle, ile otrzyma placówka w Łobodnie.
W dziesięciu edycjach konkursu „Zielona Pracownia” dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w szkołach województwa śląskiego powstało już 609 ekopracowni za łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 26 mln zł. Organizatorzy konkursu notują, że jego każda kolejna edycja prezentuje coraz lepszy poziom składanych projektów, a szkoły wymieniają się doświadczeniami i dobrymi praktykami z wcześniejszymi laureatami. Poza Łobodnem tym razem zielone pracownie dofinansowano u nas w Borowem w gminie Wręczyca Wielka i w Lindowie w gminie Lipie.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łobodno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Łobodno

Złapany pijany za kierownicą dwa razy jednego dnia

Jarosław Jędrysiak14 maja 2024

Dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

III edycja Konkursu Plastycznego ”O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Jarosław Jędrysiak29 stycznia 2024

Profilaktyka na festynie

Jarosław Jędrysiak19 września 2023

Duży tenisowy sukces braci

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2023

Plac zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Łobodnie otwarty

Marcin Syguda6 czerwca 2023