Lubliniec, powiat

Będą nowe ścieżki rowerowe?

Nasze samorządy stawiają na turystykę rowerową. Pomocne mają być ankiety mieszkańców.
Będą nowe ścieżki rowerowe?

KOMUNIKACJA. Powiat wraz z gminami: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Lubliniec, Pawonków i Woźniki podjęły się wspólnego opracowania „Strategii Rozwoju Turystyki na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021-2030” oraz „Programu Rozwoju Ścieżek Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021–2030”

Celem opracowania obu dokumentów jest stworzenie narzędzi wspierających zarządzanie na rzecz rozwoju turystyki i ścieżek rowerowych, a także wypracowanie podstaw do ubiegania się o zewnętrzne środki finansowe (w tym środki z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027) oraz do wydatkowania środków własnych zgodnie z wyznaczonymi celami. W ramach prac nad dokumentami przewidziany jest aktywny udział szerokiego grona interesariuszy
z terenu gmin powiatu lublinieckiego oraz miłośników i sympatyków ziemi lublinieckiej poprzez udział w badaniach ankietowych, w badaniach fokusowych i warsztatach strategicznych.
Bieżące informacje na temat postępów w realizacji tego wspólnego projektu będą pojawiały się na stronach internetowych JST oraz na specjalnie dedykowanym temu przedsięwzięciu profilu o nazwie „Turystyka i ścieżki rowerowe na ziemi lublinieckiej” na Facebooku. Samorządy w marcu zapraszają wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki rowerowej na terenie naszego powiatu do wzięcia udziału w badaniach ankietowych na ten temat. Ankietę można wypełnić drogą internetową od 8 marca do 1 kwietnia 2021 r. poprzez strony internetowe gmin oraz korzystając z wersji papierowej dystrybuowanej na terenie gmin.
W Lublińcu ankietę można złożyć w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego. Możliwe jest również przesłanie wypełnionego skanu ankiety drogą elektroniczną z wykorzystaniem systemu SEKAP, ePUAP lub pocztą e-mail na adres właściwego urzędu miasta, gminy lub starostwa powiatowego.
Jak zapewniają samorządy, opinie te pomogą zaplanować konkretne rozwiązania we wskazanych obszarach. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lubliniec, powiat

Więcej w Lubliniec, powiat

Co ze szpitalem po reformie?

Redakcja24 listopada 2016