Przystajń

Jechał ponad dwa razy za szybko

Po takim zdjęciu w terenie zabudowanym na trzy miesiące kierowca zamienia się w pasażera. I płaci.
Jechał ponad dwa razy za szybko

POLICJA. 35-latek rozpędził kierowane audi szybciej, niż jest dozwolone gdziekolwiek na drogach w naszym powiecie poza autostradą. Problem w tym, że jechał przez środek wsi

– Wczoraj na ulicy Częstochowskiej w Przystajni, przed godziną 17:00, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę audi. Pomiar prędkości wskazał, iż poruszał się on z prędkością 111 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Jakie są tego konsekwencje? Mężczyzna dostał 400 złotych mandatu, doliczono mu też 10 punktów karnych. Najdotkliwsze może się jednak okazać zatrzymanie 35-latkowi prawa jazdy. Prędkość była ponad dwukrotnie wyższa ponad dozwoloną. Więc to naturalne w świetle przepisów. „Rajdowiec” dokument odzyska dopiero za 3 miesiące.
Mundurowi podkreślają, że codziennie mierzą prędkość pojazdów na terenie całego powiatu. Niedawno prawka „pozbył się” kierowca piratujący w Łobodnie. Teraz w Przystajni. Kontrole są i będą prowadzone, bo ze statystyk wynika, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023

Policjanci szkolili strażaków ochotników

Jarosław Jędrysiak23 listopada 2023