Krzepice

Zaplanują ulicę

W Krzepicach powstanie koncepcja dodatkowego połączenia drogowego, które będzie pozawalało na ominięcie środka osiedla Dąbrowa tym, którzy teraz skracają sobie dojazd właśnie tędy. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zaplanują ulicę

DROGI. W krzepickim ratuszu myślą nad zleceniem opracowania koncepcji wykonania drogi między ulicą Częstochowską i osiedlem (w rejonie ulicy Zina)

Zina dziś łączy ulicę Andersa z osiedlem Dąbrowa. Połączenie stąd do ulicy Częstochowskiej pozostawia sporo do życzenia, wymaga też przejeżdżania przez środek osiedla. Logika podpowiada, że rejon ulicy Zina i ulicy Częstochowskiej powinien umożliwiać omijanie drogi wewnątrz osiedla.
Co planują w magistracie? Czekają na oferty na opracowanie koncepcji drogi łączącej Częstochowską i Zina aż po działkę drogową od południowej strony osiedla Dąbrowa. Droga ta ma krzyżować się z ulicami Ustronną i Wiśniową, które w tej chwili łączą osiedle z Częstochowską. Dla tego odcinka miasto chce też od razu uzyskać projekt.
Gotowa droga przeprowadzona tą trasą pozwalałaby na przejazd z ulicy Andresa do Częstochowskiej obok osiedla Dąbrowa, dokładniej od jego północnej strony. Jest tam, jak wiadomo, miejsce na zlokalizowanie brakującej drogi. Jej wykonanie w przyszłości wyprowadziłoby zbędną część ruchu ulicznego poza osiedle. Jak wiadomo, dziś część kierowców korzysta z tego skrótu, jadąc wprost przez osiedle (po ulicy Wyspiańskiego), by ominąć jednokierunkowe uliczki w centrum Krzepic, które wymuszają spore nadłożenie drogi.
Cała ta droga, od rejonu Zina po Częstochowską, miałaby tu docelowo około 700 metrów. Ułatwiłaby też komunikację między osiedlem Andersa a ulicą Częstochowską.
Terminy? Generalnie musi to jeszcze potrwać, skoro ratusz w tej chwili zamierza zlecić dopiero opracowanie koncepcji i częściowego projektu. Przy czym da się zauważyć, że sprawie nadaje się dość wysokie tempo. Już w przyszłym tygodniu możliwe są rozstrzygnięcia postępowania ofertowego. Potem koncepcja ma powstać w 60 dni (a więc powinna być znana jeszcze w maju), a projekt – w ciągu 180 dni (czyli tak czy inaczej w tym roku).
Tutejsze rejony miasta, okolice osiedli Dąbrowa i Andersa, są perspektywiczne pod kątem rozwoju urbanistycznego Krzepic. Wspominano też pomysł na utworzenie w tym rejonie parku, którego miasto tak naprawdę nie ma. Wszystko to sprawia, że zasadne jest zajmowanie się dobrym skomunikowaniem tego obszaru. W pobliżu powstają osiedlowe drogi. Podobne łączniki, omijające trochę gęstą zabudowę, też są zawsze potrzebne. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024