Krzepice

Gaz lepiej teraz, by nie psuć drogi

W gminie Krzepice obecnie buduje się też gazociągi. W przypadku wspomnianego rejonu miasta chodzi też o to, by budowa gazociągu nie kolidowała z przebudową drogi. ARCH.
Gaz lepiej teraz, by nie psuć drogi

GAZOWNICTWO. Krzepice inwestują w infrastrukturę drogową na terenie osiedla Andersa. Warto by było, by już teraz pomyśleć o podpinaniu się do nowych mediów, żeby potem nie uszkadzać drogi

Logiczne jest, gdy się najpierw robi infrastrukturę podziemną, a potem nad nią buduje drogę. Większa inwestycja, którą Krzepice realizują teraz na terenie osiedla i ulicy Andersa, powinna ten rozsądny ciąg wykonywanych czynności uwzględnić. Według burmistrza trochę do powiedzenia – i zrobienia – mogą tu też mieć mieszkańcy tego rejonu miasta.
W gminie Krzepice obecnie buduje się też gazociągi. W przypadku wspomnianego rejonu miasta chodzi też o to, by budowa gazociągu nie kolidowała z przebudową drogi. Gazociąg to nie tylko główna nitka, ale i przyłącza do odbiorców. Tu burmistrz ma pewien apel, który pozostaje uznać za głos rozsądku.
– Mamy taki nasz sygnał do mieszkańców tego rejonu, do radnych, a informacje te przekazywaliśmy już mieszkańcom poprzez korespondencję dostarczoną do skrzynek pocztowych. Chodzi o to, aby występować o warunki zabudowy i przyłączać gaz do swoich posesji. Niekoniecznie w tej chwili chodzi o to, aby taką instalację uruchomić, ale o to, aby ta nitka gazociągu już była. Żeby potem nie ingerować w tę nową drogę – mówił we wtorek na sesji Krystian Kotynia.
Jeśli ktoś korespondencję z ratusza przeoczył, może powinien się i tak dowiedzieć o sprawie. W końcu to sami mieszkańcy będą tu potem korzystać z drogi. A gdy opóźnione wykonywanie sieci mediów tę drogę naruszy, to – wiadomo – zawsze będzie nieco gorsza niż przedtem. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024