Kłobuck

Co z tą wodą na stadionie?

Urzędnik z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie do końca wiadomo, co powoduje te problemy, które wystąpiły na świeżo wykonanym boisku. Choć są tu pewne przypuszczenia.
Co z tą wodą na stadionie?

PROBLEM. Rozpoczęto usuwanie usterek stwierdzonych przy przebudowie boiska na terenie OSiR Kłobuck

O wymagających usunięcia wadach, dotyczących przebudowy boiska piłkarskiego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, pisaliśmy niedawno. Obecnie prowadzi się już prace naprawcze. Wykonano między innymi piaskowanie płyty boiska. Tempo pracy dyktują tu aktualne warunki pogodowe.
Temat ponownie pojawił się też na sesji – we wtorek. Po prostu duża inwestycja wzbudza zainteresowanie. A pytania o nią dotyczą także szczegółowych problemów.
– Z czego wynika fakt, że za bramkami na boisku stoi tyle wody? – pytał podczas obrad radny Bartłomiej Saran. Kwestia tej stojącej wody poruszana była szerzej też na poprzedniej sesji, bo musi rodzic pytania, skoro boisko z zasady jest obiektem odwadnianym. Tym bardziej więc kałuży być nie powinno. Poprzednio padały przypuszczenia, co powoduje ten stan. A czy teraz wiadomo, jaka dokładnie przyczyna wchodzi tu w grę?
– Tam się robi bagno – ocenia Saran.
– Czy to odwodnienie się zapchało? Czy go w tamtym miejscu w ogóle nie zrobili? – zastanawiał się na sesji radny. Odpowiedź urzędnika zaskakuje.
– Jeśli chodzi o powód, dla którego ta woda się tam pojawia, to muszę powiedzieć, że nie wiem – wypowiedział się na sesji kierownik wydziału zajmującego się inwestycjami, Piotr Chaliński.
Wiedzy pewnej nie ma, ale są podejrzenia. Że woda ta spływa tu ze zbocza terenu. Całego. Ciągnącego się tu aż od torów kolejowych.
– Ta woda musiała być tam bardzo płytko. Być może wskutek robót budowlanych został przerwany jej naturalny spływ. I dlatego się tam pojawia – przedstawił rozważaną możliwość kierownik Chaliński.
Sprawę, jak wiadomo, diagnozowali hydrogeologowie. Rozważano wydrenowanie tego podłoża dalej, jeszcze przed trybunami. Ale hydrolodzy nie uznali tego za celowe. Chaliński sądzi jednak, że to nie jest decyzja przesądzająca. Doraźnie kawałek terenu boiska będzie zdrenowany przez wykonawcę inwestycji.
– W ramach przebudowy trybun i zadaszenia również są prace związane z odwodnieniem tego odcinka – dodał burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Chodzi tu o przekonanie, że te kilka kolejnych działań związanych z odwodnieniem ma wpłynąć na likwidację problemu, o którym przypomniał ponownie radny. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024