Kłobuck

Budżet na usuwanie azbestu wyczerpany

Limit środków na dofinansowania się skończył. Zainteresowanie uzyskiwaniem tego rodzaju wsparcia nadal istnieje. Azbest spotyka się jeszcze ciągle w niektórych miejscach.
Budżet na usuwanie azbestu wyczerpany

FINANSE. Złożony ostatnio wniosek na dofinansowanie usuwania wyrobów azbestowych z terenu gminy Kłobuck wyczerpał budżet na ten cel. Ile w sumie wniosków dofinansowano? Jak wygląda zainteresowanie tego rodzaju dofinansowaniami?

Ostatni wniosek mieszczący się w budżecie na usuwanie azbestu dotyczył kwoty 1,5 tysiąca złotych. Cały budżet na ten cel wynosił 15 tysięcy złotych. Na sesji we wtorek temat usuwania azbestu był dodatkowo wyjaśniany w odpowiedzi na pytanie o inne wnioski – poza tym ostatnim mieszczącym się w budżecie. Pytanie dotyczyło też tego, czy były wnioski, które dofinansowania już nie dostały.
– W lutym informowaliśmy, że przyjęto 6 wniosków na 13,5 tysiąca złotych, teraz przyjęto wniosek na 1,5 tysiąca, więc założona kwota 15 tysięcy na te dofinansowania została wykorzystana – informowała podczas obrad kierująca wydziałem ratusza Anna Grabowska-Graj.
Zainteresowanie przekracza środki założone na dofinansowania.
– Zgłosiło się jeszcze dwóch mieszkańców, którzy chcieliby również złożyć wnioski, ale wyjaśniliśmy, że kwota na dofinansowanie została wyczerpana i nowe wnioski będą mogli złożyć w przyszłym roku, gdy zostanie ustanowiona nowa kwota w budżecie – dodała.
Urzędniczka ocenia, że zainteresowanie uzyskiwaniem dofinansowania do usuwania azbestu nadal istnieje. Można przez to zrozumieć, że nadal potrzeba przeznaczania na ten cel kwot w budżecie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024