Lutrowskie

Stoją wszędzie. I znów poleciały prawka

W Lutrowskiem wielu jeździ za szybko. Dlatego często tam łapią na radar.
Stoją wszędzie. I znów poleciały prawka

POLICJA. Dałoby się już złożyć niezłą talię z praw jazdy odebranych za prędkość tylko w naszym powiecie. Do niechlubnej kolekcji piratów drogowych doszły kolejne dwa wykroczenia

Wszystko to „żniwa” drogówki tylko z kilku dni. Obecnie patrole stoją przy naszych drogach w różnych miejscach. Zresztą nie tylko w powiecie kłobuckim. U nas akurat drastyczne przypadki przekroczenia prędkości odnotowano tym razem w Lutrowskiem.
Kto tu był choć raz, ten pewnie zauważył, że droga może „zachęcać” do wciśnięcia gazu. Zabudowa wydaje się jakby daleko od drogi, niezbyt gęsto, niemal jak w terenie niezabudowanym. Ale to iluzja. Jest tu „regularna” wieś, jest ruch uliczny właściwy terenowi zabudowanemu, jest ryzyko np. wybiegnięcia na ulicę dziecka czy choćby tylko zwierzęcia domowego. Jest więc i ograniczenie prędkości do przepisowej pięćdziesiątki. No ale… akurat tutaj jakoś często bywa ignorowane. Więc powtarzają się przypadki odbierania praw jazdy za wykroczenia popełnione w Lutrowskiem.
Pierwszy przypadek jest z poprzedniego piątku.
– Przed godziną 18.00 policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Kierowca ten w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 kilometrów na godzinę. 41-letniemu mieszkańcowi gminy Krzepice zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące, a za popełnione wykroczenie dodatkowo został on ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska. Dzień później – podobne zdarzenie.
– W tej samej miejscowości kłobucka drogówka zatrzymała do kontroli bmw. Tym razem kierującą była kobieta. 45-letnia mieszkanka gminy Praszka przekroczyła dozwoloną prędkość o 58 kilometrów na godzinę. Za przekroczoną prędkość kierującej również zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarano ją mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na konto wskoczyło 10 dodatkowych punktów karnych – dodaje policjantka.
Kierowcy powinni więc uważać na prędkość. To się wszystkim opłaca. A jazda po wsi i mieście setką czy szybciej – to nie tylko zabronione, ale po prostu mało odpowiedzialne. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lutrowskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lutrowskie

Zalany w trupa, a jeszcze jechał jak pirat

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2023

W Lutrowskiem lepiej zwolnić

Jarosław Jędrysiak18 marca 2022

Chodnik w opracowaniu

Jarosław Jędrysiak11 maja 2021

Pomylił wieś z autostradą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2020

Droga w Lutrowskiem za droga

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2020

Pijany wjechał w dwoje nastolatków

Jarosław Jędrysiak10 września 2018