Truskolasy

Wypadła z drogi, bo rano był lód

23-letnia kierująca bmw nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu, doprowadzając do dachowania pojazdu.
Wypadła z drogi, bo rano był lód

POLICJA. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego – które ostatecznie dało się zakwalifikować jako kolizja, bo obeszło się bez rannych – doszło w zeszły czwartek w rejonie Truskolas

Przedwiośnie płata figle. Pozornie już jest dość ciepło. I rzeczywiście tak to pokazują termometry. Ale w środku dnia. Po nocy, nad ranem, zwłaszcza przy gruncie może być zimno. Pojawia się więc ciągle jeszcze oblodzenie. Dla kierowców to bardzo niebezpieczne, bo ta śliska warstewka jest cieniutka i w zasadzie niewidoczna. Trzeba po prostu założyć, że ona jest. I uwzględnić to podczas jazdy.
– Wykonywanie manewru wyprzedzania, wymijanie czy wchodzenie w zakręt przy takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Wręczyca Wielka. Dziś po godzinie 7 rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowości Truskolasy przy ulicy Częstochowskiej. Na miejsce skierowane zostały służby. Okazało się, że 23-letnia kierująca bmw nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu, doprowadzając do dachowania pojazdu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska. – Kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała. Natomiast za wykroczenie naruszenia przepisów bezpieczeństwa została ukarana mandatem karnym – dodaje policjantka.
Najważniejsze, że skończyło się bez obrażeń. Szkody materialne to drobiazg, gdy tego rodzaju dachowanie może się skończyć fatalnie dla osób znajdujących się w pojeździe.
– Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Padający deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają duże zagrożenie zwłaszcza wczesnym rankiem. W takich warunkach kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie. Wielu kierowcom, szczególnie tym z mniejszym doświadczeniem, złudnie wydaje się, że nawierzchnia jezdni jest czarna i sucha. Panująca za oknem pogoda nie sprzyja dobrym warunkom na drodze. Jezdnie, zwłaszcza w godzinach rannych, mogą być śliskie – przypomina o oczywistych sprawach rzeczniczka policji.
Mamy teraz to wiosenne ocieplenie, to znów kilka dni z niższymi temperaturami. Po prostu pozostaje uważać na warunki drogowe. Podczas opadów, w nocy, rano – przede wszystkim. Zwłaszcza że niektórzy już pozmieniali opony na letnie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023