Truskolasy

Nastolatka potrącona na jezdni

Potrącona z ciężkimi obrażeniami ciała z miejsca wypadku została zabrana do szpitala
Nastolatka potrącona na jezdni

POLICJA. W poprzednią środę wieczorem doszło do potrącenia pieszej w Truskolasach

– Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło w Truskolasach na ulicy Częstochowskiej, na drodze wojewódzkiej – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Wypadek miał miejsce w poprzednią środę około dziewiątej wieczorem. Jego okoliczności są w tej chwili wyjaśniane przez kłobuckich śledczych. Co wynika ze wstępnych ustaleń?
– Kierujący chevroletem typu SUV 24-letni mężczyzna, jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na wysokości skrzyżowania z ulicą Długą potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą. Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym. Pokrzywdzona, 15-letnia mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Kierujący samochodem, mieszkaniec tej samej gminy, w chwili zdarzenia był trzeźwy – podaje szczegóły oficer prasowy policji.
Dochodzenie na miejscu prowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczono do dalszych czynności procesowych samochód, który brał udział w zdarzeniu. – Po raz kolejny apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o ostrożność. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Szczególnie pieszy, który jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo, przechodząc przez jezdnię, powinien zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy jest dobrze widziany przez pozostałych uczestników ruchu – dopowiada policjantka. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023