Krzepice

Radni powiatowi od parady

Jednego z radnych powiatowych od początku tej kadencji nie widziałem na sesji. A są sprawy, które trzeba by z nimi omawiać. Jak most na Magrecie. Miał być robiony i z tego, co wiem, sprawa jakoś ucichła – powiedział na krzepickiej sesji Rafał Balcerzak.
Radni powiatowi od parady

SAMORZĄD. Może trzeba by w ogóle zlikwidować ten szczebel samorządu, skoro spora część radnych zamiast radzić, głównie siedzi. Zamiast interesować się sprawami mieszkańców, bierze diety. Kolejny raz ktoś zwrócił uwagę, że radni powiatowi są mało obecni

Nasi powiatowi radni od lat słyną z tego, że są… „pracowici inaczej”. Nie, zaznaczmy zaraz, że nie wszyscy, bo są wyjątki i niektórzy pełnią swój mandat sumiennie. Ale dość jest tych, którzy łaskawie pozwolili nam się wybrać – i gdzieś przepadli. I nie widać ich nigdzie w terenie. Chyba tylko na sesjach, gdzie są diety. I, jak to w powiecie, niemałe. W tej kadencji jeszcze podniesione.
Wiele razy pisaliśmy, że radni w gminach są niezadowoleni, że na ich sesjach nie pojawiają się radni powiatowi. Są sprawy, którymi po prostu powiat powinien być zainteresowany. No i nie ma ich komu przekazać. Kiedyś ktoś z radnych gminnych trafnie powiedział, że trzeba będzie na krzesłach ustawiać portrety tych samorządowych leni. Cóż, problem stale istnieje. Bo ciągle nie pamiętamy o tym przy urnie.
Ostatnio na brak radnych narzekano w Krzepicach. Była nawet sugestia, że może radnym powiatowym służy ta pandemia, bo mają wymówkę, by w ogóle nie utrzymywać kontaktu z samorządem gmin, z których zostali wybrani.
– Jednego z radnych powiatowych od początku tej kadencji nie widziałem na sesji. A są sprawy, które trzeba by z nimi omawiać. Jak most na Magrecie. Miał być robiony i z tego, co wiem, sprawa jakoś ucichła – powiedział na krzepickiej sesji Rafał Balcerzak.
Radny podkreśla, że most pozostaje w fatalnym stanie, więc sytuacja dziwi. No ale nie ma tego z kim omówić. Nie ma reprezentanta gminy w powiecie, by mu to kazać zanieść na forum samorządu powiatowego.
Zresztą… jak się ogląda te sesje powiatowe, gdzie na pytanie przewodniczącego Zbigniewa Pilśniaka, czy są jakieś wnioski, zapada głucha cisza, to ma się wątpliwości, czy… jest do kogo apelować o zainteresowanie sprawami mieszkańców. Czy misja niektórych nie skończyła się na tym, że łaskawie pozwolili się nam wybrać do rady powiatu. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024