Częstochowa

Częstochowskie „elektryki”

UM Częstochowa
Częstochowskie „elektryki”

Do końca roku do Częstochowy dotrą wszystkie z 15 zamówionych przez miasto, w pełni elektrycznych autobusów miejskich. Pierwsze egzemplarze rozpoczną kursy jeszcze w tym miesiącu.

Z taśmy produkcyjnej polskiej fabryki Autosan zjechał właśnie pierwszy, gotowy egzemplarz autobusu elektrycznego zamówionego przez częstochowskie MPK. Najpierw auto w biało-czerwonych barwach częstochowskiej komunikacji miejskiej będzie testowane na drogach Podkarpacia. Komplet 15 autobusów elektrycznych, zamówionych u sanockiego producenta (w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie), pojawi się na ulicach miasta w tym roku. Pierwsze gotowe do obsługi pasażerów pojazdy z zakontraktowanej floty zostaną dostarczone do siedziby MPK do końca kwietnia. Nowe Autosany będą pierwszymi w pełni elektrycznymi autobusami w taborze miejskiego przewoźnika. Przez kilka ostatnich miesięcy, podczas kursów z pasażerami sprawdzany był egzemplarz testowy analogicznego modelu z sanockiej fabryki.

– Pierwszy testowo jeżdżący elektryczny autobus z Sanoka zebrał u nas dobre recenzje wśród kierowców i pasażerów, więc mam nadzieję, że te dedykowane nam egzemplarze, też się wkrótce sprawdzą już na częstochowskich trasach – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Wprowadzenie „elektryków” do taboru MPK to ważny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, służący ekologii i rozwojowi elektromobilności.

Doposażenie MPK w nowe „elektryki” to efekt realizacji ubiegłorocznej umowy zawartej przez częstochowskie MPK i spółkę AUTOSAN, dotyczącej dostawy w formie najmu długoterminowego 15 szt. autobusów SANCITY 12LFE. Pojazdy wyposażone zostały w silniki TM4 oraz baterie firmy IMPACT. Ładowanie odbywać się będzie za pomocą ładowarek firmy ENIKA typu plug-in. Autobusy będą mogły przejechać około 300 km bez konieczności doładowywania. Ponadto wyposażone zostały w takie udogodnienia jak klimatyzacja, monitoring etc.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022